Trávnik a závlahové systémy

Založenie trávnika

Zatrávňovanie výsevom je časovo náročný proces a prináša aj veľa komplikácií počas pestovania ako je prerastanie buriny alebo blato na pozemku počas dlhšieho času. Klíčivosť niektorých druhov tráv je aj niekoľko mesiacov takže finálneho vzhľadu môže trávnik dosiahnuť aj za jeden rok. Ale vo všeobecnosti platí, že pri výseve by mal byť trávnik hotový cca do jedného mesiaca, samozrejme ešte to nebude celkom ono. Chce to veľa trpezlivosti. Prednosťou takéhoto trávnika je nižšia cena.

Kobercový trávnik zakladáme na predupravený povrch systémom podobným ako sa ukladajú parkety a to tzv. väzbou. Následne je potrebné povrch poriadne prevlhčiť a povalcovať. Najdôležitejšie je poriadne pripraviť povrch, aby trávnik vyzeral krásne. Výsadba kobercového trávnika je o niečo drahšia, ale oceníte okamžitý výsledok zatrávnenej plochy ktorú môžete hneď využívať. Samozrejme trávnik treba nechať zakoreniť . To trvá cca dva týždne. Neváhajte nás kontaktovať ohľadom zatrávnenia výsevom . Sme pripravení ku vám prísť a urobiť nezáväznú cenovú ponuku. Pokladáme trávne koberce vysokej kvality. Obhliadka a cenová ponuka sú aj pri tejto službe nezáväzne a bezplatné.

Inštalácia závlahového systému

Profesionálne sa venujeme zakladaniu závlah. Pred pokládkov trávnika je dôležité, aby bol závlahový systém nainštalovaný. Závlahový systém používame výhradne od spoločností TORO alebo Hunter, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu za naozaj prijateľné ceny. Vždy odporúčame do záhrad inštalovať závlahový systém, pretože poskytuje určitý komfort a aj kvalitu dodávky vody pre rastliny. Určite radi pôjdete na dovolenku a v letných mesiacoch počas horúčav a bez automatického závlahového systému vám záhrada preschne. Po nastavení, ktoré vám urobíme v rámci inštalácie už nebude potrebné mať viac starosť o zavlažovanie. Taktiež nainštalujeme dažďový senzor, ktorý sa stará o prerušenie zavlažovania počas dažďových dní. Zavolajte nám a dohodnite sa s technikom na obhliadke. Radi k vám prídeme a po obhliadke poskytneme nezáväznú cenovú ponuku.

Naša práca